<<  <  Page 2 of 2

Started by oberon mar 04 2012, 01:51
oberon
Moderator
starstar
sep 21 2013, 18:07
Salut. E o gramada de timp de cand am trecut prin epoci, dar, din cate imi aduc aminte, epoca diesel se cumpara din magazin de la rubrica extensii. Nu este disponibila decat de la un anumit nivel in sus
oberon
Moderator
starstar
ian 13 2014, 14:13
Am revenit in joc pe undeva pe 15 decembrie 2013, dupa o pauza survenita la nivelul 181. Pauza a durat cateva luni bune.

Intr-o luna de zile am reusit doar 10 nivele, deoarece numarul de XP necesar trecerii de la un nivel la altul in aceasta etapa e de aprox. 750 000. Ca sa va faceti o idee, aceasta este cantitatea totala de XP pe care o are un jucator undeva la nivelul 52.

Pentru a realiza asa ceva, trebuie cu siguranta cumparata cel putin o locomotiva, pe langa 1-2 contracte incheiate. Nici cel putin o realizare nu strica, sau constructia unei cladiri mari.

Contractele nu ofera prea multe XP (cateva zeci de mii cele superioare), dar au avatajul ca ofera nestemate, pe care eu le-am folosit in ultima vreme pentru a cumpara locomotive puternice, ce trag mai mult de 40 vagoane. Cred ca este cel mai util mod de folosire al nestematelor.

As fi incantat sa am atata rabdare incat sa ajung la nivelul 200

Good luck
Alex11
feb 14 2014, 20:26
Salut , sunt nou pe acest forum, bine v-am gasit! Am si eu o intrebare , ce avantaje imi aduce locomotiva maglev fata de cea diesel sau electrica , ptr ca cea diesel aduce 40% general si cea electrica 100% cal/posta...dar cea maglev?
oberon
Moderator
starstar
feb 15 2014, 01:08
Salut si bine ai venit pe forumul nostru.

Maglevurile nu folosesc vagoane obisnuita carora sa le mareasca castigul. Ele au vagoane speciale, de capacitate foarte mare, de cateva ori mai mare decat a unui vagon de tren. Cel mai slab vagon de de Maglev are din start 250% si poate lua 410 calatori, iar daca te uiti la oferta speciala de acum, sunt niste vagoane de marfa cu castig de 1900%.

Trenurile Maglev au totusi si un dezavantaj. Un numar mai mic de vagoane
Alex11
feb 15 2014, 18:07
Da,am observat ca au castigul mult mai mare, si vazand ca au mai putine vagoane ma gandeam ca poate pe langa castigul pe care il aduc,poate mai au vre-un avantaj,viteza cu care aduc marfa sau alcv....acum m-am lamurit! mi-ai fost de ajutor, iti multumesc!Si daca mai am nelamurir, pot apela la tine nu?:P
oberon
Moderator
starstar
feb 16 2014, 01:27
Te asteptam oricand cu placere.

Cat despre maglevuri, abia am asteptat sa ajung la nivel 120 pentru a-mi construi prima linie. Spre dezamagirea mea pretul unui tren Shanghai s-a dovedit extrem de mare. Nu l-am putut cumpara decat cateva nivele mai incolo. M-a dezamagit si dupa aceea. Castigul lui era mai mic decat al unor trenuri electrice pe care le aveam la vremea aceea. Chiar si acum folosesc maglevuri destul de rar. Destul de recent au aparut oferte speciale care au mai crescut un pic cota acestui tip de tren in ochii mei, dar au venit cam tarziu...
ysso
iun 18 2014, 14:43
adrese de facebook pt trainstation - daca este cineva interesat scrieti aici si va adaug, eu sunt level 48 momentan
oberon
Moderator
starstar
iun 25 2014, 10:41
Grupul Trainstation Romania de pe Facebook. Are sute de membri, organizeaza concursuri, etc.

https://www.facebook.com/groups/trainstation.romania/
rocss
aug 26 2014, 09:43
Buna am si eu o intrebare. Cum fac sa trimit aur catre alti jucatori? Imi cere la contracte aceasta sarcina
oberon
Moderator
starstar
sep 10 2014, 18:14
Trebuie sa dau mai des pe aici :)
Catre jucatori sau contractori, a trimite "aur" inseamna de fapt a trimite trenuri de calatori/posta. Celalalt jucatori are un venit in aur cand le descarca, asa cum ai si  tu cand descarci trenurile tale de calatori
<<  <  Page 2 of 2